Ana sayfa


Haberler
Merkezimiz yurda döndü...
Öğrencilerimiz, Almanya - Berlin` de `OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE HAYAT KURTARAN TEKNOLOJİLER` konusunda 4 hafta süreyle eğitim ve staj uygulaması yaptılar...
16.05.2014 tarihinde eklendi.
4425 defa okundu.

              Samsun Mesleki Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan ve Havza ile Tirebolu Mesleki Eğitim Merkezlerinin de katılımcı ortaklık yaptığı "OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE HAYAT KURTARAN TEKNOLOJİLER" isimli proje kapsamında dört yönetici ve öğretmenin refakatinde 24 öğrencilik bir grupla 13 Nisan 2014 - 10 Mayıs 2014 tarihleri arasında 4 haftalık süreyle Almanya Berlin` de otomobillerde güvenlik sistemleri konularında eğitim uygulaması yaparak yurda döndüler.

     Ülkemizde yaygın olarak bulunan araç servislerinde bakım ve onarım konularındaki yeni yöntem ve teknikler ile beceriler konusunda işbaşında uygulamalı eğitim alan öğrencilerimiz, araçlarda kullanılan güvenlik sistemleri ve bu alandaki yenilikleri ülkemize kazandırma konusunda önemli bir kazanç elde ettiklerini belirttiler. Bu proje ile yararlanıcıların motorlu araçların bakım ve onarım sektörünün iş gücü talepleri doğrultusunda yeterliliklerini ve becerilerini artırarak istihdamlarının kolaylaştırılmasını amaçlanmıştır. Arıza yapan veya periyodik bakıma giren motorlu araçların güvenlik sistemlerinde meydana gelen arızaların tespitlerini yapma, arızayı giderme ve bakım-onarımını yapma çalışmalarını gerçekleştirmeleri sağlanmıştır. Bu kapsamda bakım ve onarım için gerekli olan makine ve ekipmanların kullanımı konusunda da gerekli eğitimi alan yararlanıcıların, bu kazanımları gelecek iş hayatlarına önemli katkı sağlayacağı düşünülmektedir. Bunun yanı sıra proje sonunda öğrencilerin ekip çalışmasının önemini kavrama ve artan özgüvenlerine bağlı olarak, istihdam alanında daha kolay iş bulmaları veya kendi işini kurmaları konusunda deneyim sahibi oldukları belirtildi. Farklı kültürleri tanıyarak başlayan, empatik davranışlar geliştirme ve ön yargılardan arınma ile devam eden sürecin sonunda başka kültürleri tanıyan anlayan ve farklılıklara saygı duyan kişiliklerin oluşmasına katkı sağlandığı ve yararlanıcıların Avrupa vatandaşlığı bilinci kazanmaları sağlanarak, AB boyutunda katılımcı bir demokrasi anlayışının geliştirilmesine yol açmasının hedeflendiği belirtildi. Ayrıca bu proje kapsamında ev sahibi ülkede ülkemizi, eğitim sistemimizi tanıtan açıklamalar ve sunumlar sürekli olarak yapılmıştır. Ziyaret edilen kurumlarda eğitim ve öğretim sistemini anlatan sunumlar ve açıklamalar yapıldı. Özellikle staj yapan çıraklık eğitim öğrencilerinin çalışmaları ve iş yapabilme kabiliyetleri memnuniyetle karşılandı.

Resim galerisi için tıklayınız.
Son Eklenenler

Seçenekler

Paylaş Yazıcı uyumlu sayfa Yazıcı uyumlu sayfa
Arkadaşıma bildir Arkadaşıma bildir
RSS RSS

Yorumlar

Henüz bir yorum yazılmadı.

Yorum Yaz

Adınız Soyadınız
Yaşınız
E-Posta Adresiniz
Mesajınız
 

Şu an 52 kişi çevrimiçi.
01 Ekim 2009 tarihinden bu yana toplam 1.994.512 kişi ziyaret etmiştir.

Her hakkı saklıdır. © 2012 Samsun Mesleki Eğitim Merkezi

Tasarım & Programlama: Han Yazılım